Gå til hovedindhold Spring til søgning Gå til hovednavigation

Højeste kvalitet

Bedste priser

Hurtig levering

Dansk produceret

theme.widget5

Produktinformation

byRavn TX10 nøglering i læder - Vores mest populære model

TIDSLØS
TX10-nøgleringen har et enkelt og tidsløst design, som passer til både mænd og kvinder.

GOD STØRRELSE
Nøgleringen passer rigtig fint i lommen, så man altid kan have nøglerne ved hånden. Og på den måde kan du dagligt minde dine kunder, leverandører eller samarbejdspartnere om dig og dit brand.

FAKTA
TX10-nøgleringen måler ca. 11 cm i længden, og er 1,7 cm bred. På denne model kan du få præget logo eller tekst på både for- og bagsiden - fx jeres logo på den ene side, og navnet på medarbejdere, kunder eller leverandører på den modsatte.

LÆDERET
Nøgleringen i natur er ubehandlet, hvor de resterende farver er indfarvede for at få deres flotte farver. Det betyder, at det lyse læder bliver påvirket af alt hvad det er i kontakt med, og hurtigt begynder at få en flot patina. De resterende fem farver vil mere eller mindre holde deres farve. Alt læderet vil ændre udseende med tiden og f.eks. blive blødere.

Læderet kommer direkte fra italiensk garveri. Læderet er vegetabilsk garvet og derfor uden skadelige stoffer.

 

Vælg mellem 6 flotte farver kernelæder:
Lys, sort, cognac, mørkebrun, blå, rød

Vælg mellem 3 slags nøgleringe eller karabin:
Gammel messing, stål/sølv, gylden/messing

 

NON-COBRANDINGSTRATEGI?
Har I en strategi, hvor I ikke viser andre brands frem? I så fald har vi mulighed for at lave produkterne uden ”byRavn”-logo’et. 
Når vi laver nøgleringe uden byRavn logo, startes en specialproduktion, hvilket betyder at produkternes stykpris øges med 10 kr.

Vigtigste produktegenskaber

Flot populær nøglering i læder med prægning af logo og/eller navn.
Fås i 6 flotte farver.

  • Minimum bestilling: 50 stk.
  • Leveringstid ca. 2 uger efter godkendt korrektur
Produktdetaljer
Enhed: stk.
Leveringstid: 2 uger