Gå til hovedindhold Spring til søgning Gå til hovednavigation

Højeste kvalitet

Bedste priser

Hurtig levering

Dansk produceret

theme.widget5

Produktinformation

Quality Street – 2,5 kg dåse med chokolade og karamel

Farverig forkælelse siden 1936

Quality Street er indbegrebet af hyggelige stunder og søde minder. Siden 1936 har de farverige indpakninger gemt på små overraskelser af chokolade, karamel og fyld – og i dag er den ikoniske lilla dåse stadig et symbol på deling, glæde og fællesskab.

Med denne store dåse får du ca. 240 stykker fordelt på 11 forskellige varianter, så der er noget for enhver smag.
Fra cremet karamel til sprød chokolade med nødder. Hvert stykke er en lille gave i sig selv, pakket ind i glitrende papir, der giver en følelse af fest og luksus.

Perfekt til både hverdag og særlige anledninger på kontoret

Dåsen er oplagt at have stående i mødelokalet, på kontoret eller som et samlingspunkt i hjemmet. Den fungerer også fremragende som gave, præmie eller som et lækkert indslag til receptioner og firmaarrangementer.

Fakta om produktet

  • Indhold: ca. 240 stykker

  • 11 forskellige varianter af chokolade og karamel

  • Nettoindhold: 2,5 kg

  • Praktisk og dekorativ sekskantet dåse

  • Perfekt til kontor, receptioner eller som gave


Ingredienser

Sukker, glukosesirup, sødet kondenseret skummetmælk (skummetmælkspulver, sukker), vegetabilsk fedt (palme, shea, raps, solsikke, kokos), kakaomasse, kakaosmør, sødmælkspulver, glukose-fruktosesirup, kokosflager, smørfedt (mælk), valle-/mysepulver (mælk), hasselnødder, smør (mælk), emulgator (lecithiner, mono- og diglycerider af fedtsyrer), skummetmælkspulver, fedtfattigt kakaopulver, salt, aromaer, mælkesyre.
Kan indeholde jordnødder og andre nødder.


Næringsindhold pr. 100 g

  • Energi: 1976 kJ / 471 kcal

  • Fedt: 20,7 g

    • heraf mættede fedtsyrer: 12 g

  • Kulhydrater: 67,3 g

    • heraf sukkerarter: 58 g

  • Kostfibre: 1,2 g

  • Protein: 3,3 g

  • Salt: 0,22 g


Vil du have logo eller andet med?

Vi kan godt hjælpe med labels/ klistermærker som der kan laves med dit logo trykl i dit design. Det kan enten tilpasses til låg eller side.

Kontakt os for at høre nærmere.

Vi har også kunder som giver Quality Street væk i en stor mulepose eller indkøbsnet med logo tryk, så kunderne får noget de gemmer længere tid end det lækre slik.

Vigtigste produktegenskaber
  • Stor dåse med ca. 240 stykker Quality Street – i alt 2,5 kg

  • 11 forskellige varianter af chokolade og karamel

  • Minimum bestilling: 55 stk.
  • Leveringstid ca. 8 hverdage efter godkendt korrektur
Produktdetaljer
Enhed: stk.
Leveringstid: ca. 8 hverdage
Opstart: Ex opstart og uden logo