Reklameartikler og merchandise med logo tryk

Reklameartikler og merchandise med logo tryk bør være en fast del af din marketing.

Hvorfor bruge reklameartikler med logo?

Hvorfor bruge reklameartikler med logo?
Reklameartikler er noget du som virksomhed kan give til dine kunder og medarbejdere, så de husker din virksomhed.
Reklamertikler har været brugt i mange mange år.

Hvorfor?

Fordi reklameartikler virker!

Undersøgelser viser at reklameartikler bliver bliver brugt i og gemt.
Så du får langt mere ROI (return on investment) med reklameartikler end med stort set alle andre markedsføringstiltag.

Det rigtige merchandice overrasker og glæder kunder. 

Se dine reklamegaver som en flaskepost der kommer med et budskab.

Vis som Tabel Liste
pr. side

7 varer

  1. Pandebånd med logo tryk Pandebånd med logo tryk

    Pandebånd med logo tryk

    Pandebånd med label som dit logo kan trykkes på.

    Label størrelse: 9x3 cm

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 50 stk.
    Leveringstid 2 uger efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  2. Relief håndklæde med logo 50x70cm Relief håndklæde med logo 50x70cm

    Relief håndklæde med logo 50x70cm

    Lækkert oekotex håndklæde i 420g/m2. Præget med relief tryk for en dimensioneret effekt og et eksklusivt look.
    Tryk inkl. i prisen. 50x70 cm.

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 100 stk.
    Leveringstid 5-6 uger efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  3. Relief badehåndklæde med logo 70x140 cm Relief badehåndklæde med logo 70x140 cm

    Relief badehåndklæde med logo 70x140 cm

    Lækkert oekotex håndklæde i 420g/m2. Præget med relief tryk for en dimensioneret effekt og et eksklusivt look.
    Tryk inkl. i prisen. 70x140 cm.

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 100 stk.
    Leveringstid 5-6 uger efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  4. Jacquard indvævet håndklæde 70x140 cm - Design selv Jacquard indvævet håndklæde 70x140 cm - Design selv

    Jacquard indvævet håndklæde 70x140 cm - Design selv

    Jacquard håndklæde med mulighed for 100% eget design i 2 farver, som strikkes ind i hinanden og giver et spejlvendt design på modsatte side.

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 300 stk.
    Leveringstid 5-6 uger efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  5. Relief strandhåndklæde med logo 100x150 cm Relief strandhåndklæde med logo 100x150 cm

    Relief strandhåndklæde med logo 100x150 cm

    Lækkert oekotex håndklæde i 420g/m2. Præget med relief tryk for en dimensioneret effekt og et eksklusivt look.
    Tryk inkl. i prisen. 100x150 cm.

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 100 stk.
    Leveringstid 5-6 uger efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  6. Carolina bomulds mulepose med tryk Carolina bomulds mulepose med tryk

    Carolina bomulds mulepose med tryk

    • 100 gr./m2 Oeko-Tex bomuld
    • Lang hank
    • Vælg mellem 14 farver

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 100 stk.
    Leveringstid ca. 8 hverdage efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
  7. Madras bomulds mulepose med tryk Madras bomulds mulepose med tryk

    Madras bomulds mulepose med tryk

    • 140 gr./m2 Oeko-Tex bomuld
    • Lang hank
    • Vælg mellem 14 farver

    Priser er ex. moms

    Minimum bestilling: 50 stk.
    Leveringstid ca. 8 hverdage efter godkendt korrektur
    LÆS MERE >>
Vis som Tabel Liste
pr. side

7 varer

Hver gang du giver en gave tager modtageren den i hånden, ser på den og tanker sættes i gang. 
Reklameartikler har været brugt af virksomheder i mange år - og det er med god grund, da dit logo når ud til dine potentielle kunder.  

Hvilke reklameartikler skal jeg vælge?
Nogle af de mest gennemtestede og sikre valg er:

  • Kuglepenne med logo
  • Paraplyer med logo
  • Muleposer med logo
  • Krus og drikkedunke med logo.
     

Trykområdet på de enkelte reklameartikler varierer så derfor skal du være opmærksom på det under hvert enkelt produkt.

På nogle reklameartikler er det bedst med dit logo i en aflang form - fx kuglepenne.

På andre som tasker eller notesbøger med logo er det mere frit valg mht. tryk af dit logo. Men alt det skal vi nok guide dig igennem og hjælpe dig med, så du kommer godt i mål og får nogle fede og lækre reklameartikler til dit næste event, messe eller konference. 

Hvor hurtigt kan jeg få reklameartikler med logo leveret?
De fleste af vores bedste reklameartikler kan leveres på typisk 8-10 arbejdsdage inkl. tryk.

Hvor kan jeg få den sendt hen?

Vi sender til hele EU. Vore priser er inkl fri fragt til hele Danmark. Skal du have sendt til andre lande, så hør os om fragtpris og leveringstid. Vi sender ofte til Grønland, Færøerne, Norge mm. så det kan du også overlade til os.

Hvor får jeg lavet reklameartikler med fokus på genanvendelighed, økologi og etisk ansvarlighed?

Det kan du få hos wpro - vi er specialister i økologiske og etisk ansvarligt producerede reklameartikler lavet af genanvendte materialer og vi har altid et godt alternativ til dig. Størstedelen af vores varer er produceret i EU, hvilket minimerer transporttid og dermed CO2 udslip. Derudover foregår 95% af alt tryk på vores tøj i Danmark med vandbaseret farve for at skåne miljøet og minimere efterladenskaber og transport. De varer som er produceret uden for EU er lavet under forskellige certifikater såom Fairtrade, Tiger Cott

on, Aware Tracing og mange flere. Det er med til at sikre at produkterne lever op til særlige etiske, sociale og miljømæssige krav og at produkterne eksempelvis indeholder de mængder genanv

endt materiale som de lover. Flere af projekterne støtter desuden de interkontinetiale leverandører økonomisk, for at de kan leve op til EU's skrappe krav om miljø, økologi og sundhed. 

Det er alt fra kuglepenne i genbrugsplast til notesbøger i genanvendt- genbrugspapir. Flasker med logo vinder også meget frem, da flere og flere går væk fra "flaskevand", da det er CO2 tungt at transportere vand rundt, når nu vi har det bedste og sundeste drikkevand direkte fra vandhanen herhjemme i Danmark.

Derfor anbefaler vi altid drikkeflasker med logo over flaskevand.

Reklameartikler og firma merchandise til messe
Nogle af de typiske reklameartikler og giveaways på messer er bolsjer med eget logo, reklamepenne og muleposer, hvor du kan have salgsmateriale og brochurer i. Derudover bruger kunderne muleposerne på resten af messen, så du får eksponering overfor potentielle kunder.


Andre kunder vi hjælper med branding:

AstraZenecaAstraZeneca
SOS Dansk Autohjælp logoSOS Dansk Autohjælp logo
Soudal LogoSoudal Logo
Skanderborg Kommune logoSkanderborg Kommune logo
Sund og Bælt logoSund og Bælt logo
Dansukker logoDansukker logo